Image

У санктуарії Матері Божої Королеви Озер у Браславі зникла польська гранітна таблиця, яка з 2009 року висіла на стіні храму. Її встановили прочани з Варшави – члени Крайового товариства браслав’ян, що об’єднує поляків із Браславщини та їхніх нащадків.

Image

Таблиця містила напис польською та білоруською мовами:

«Пам’яті поляків, які Землі Браславській та Речі Посполитій присвятили свою працю, боротьбу і життя».

Віряни підозрюють, що її усунули за вказівкою місцевої влади або ж парафія самостійно пішла на цей крок через страх репресій. Водночас підкреслюється, що таблиця не мала політичного характеру.

Подібні випадки на Білорусі трапляються все частіше – з храмів зникають пам’ятні знаки, які не відповідають офіційній ідеології. Так, замальовано фреску «Чудо над Віслою» у костелі в Солах, а також змінено написи на пам’ятних хрестах. Ймовірно, у випадку з Браславом причиною стало використання польської мови та зображення польського герба.

Джерело: wb24.org

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: