
Wyjątkowo głośna noc w Kijowie, najpierw fale dronów, kilkadziesiąt sztuk, teraz balistyka – co najmniej trzy-cztery rakiety w mojej okolicy.
Wieści ze Lwowa, gdzie Rosjanie użyli rakiety nieznanego typu – być może wielogłowicowej rakiety balistycznej średniego zasięgu.
Oplot w Kijowie chyba skuteczna, mimo fatalnej pogody, mrozu i mgły. Ludzie w metrze, w piwnicach.
To nic innego niż wściekła reakcja na serię rosyjskich niepowodzeń w ostatnim czasie: zapowiedzi nowych sankcji USA i Europy, aresztowania nielegalnych statków, zawiązania koalicji europejskiej, finalizowania przez sojuszników umów gwarantujących bezpieczeństwo w regionie i pokojowych. Brak powodzenia na froncie frustruje kreml tym bardziej. Znamienne ze trafiają niemal wyłącznie obiekty cywilne.
Barbarzyńcy.
Źródło: Ambasada RP w Kijowie