
Президент Польщі наголосив, що питання України, її безпеки і шляху до НАТО буде одним із найважливіших на саміті Альянсу в червні.
Ситуація в Україні, Білорусі та Молдові, а також економічна, військова та інфраструктурна співпраця, як двостороння, так і в межах Ініціативи Тримор’я, стали темами розмов президентів Польщі та Румунії Анджея Дуди та Клауса Йоганніса в Бухаресті.
Вчора, 10 травня, президент Польщі прибув до Румунії. Вранці він поспілкувався зі своїм румунським колегою.
У другій половині дня обидва лідери беруть участь у зустрічі дев’яти президентів Бухарестської дев’ятки (B-9). Президент США Джо Байден та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також візьмуть участь у дебатах лідерів країн східного флангу НАТО – Польщі, Румунії, Литви, Латвії, Естонії, Чехії, Словаччини, Болгарії та Угорщини.
Однією з головних тем ранкової двосторонньої зустрічі Йоганніса і Дуди було питання України. Польський лідер наголосив, що загроза російського вторгнення «відступила після повернення російських підрозділів до рідних баз», але, незважаючи на це, ситуація там є дуже складною, а Крим та Донбас залишаються окупованими територіями.
«Ні Європа, ні світ не можуть відводити очей від цієї частини нашого континенту. Абсолютно ми всі тут маємо відстоювати Україну, а з іншого боку, ми також повинні стояти на варті нашої безпеки», − заявив Дуда.
Він висловив переконання, що це буде важливим елементом переговорів на червневому саміті НАТО в Брюсселі, а також під час сьогоднішнього саміту Бухарестської дев’ятки. Дуда висловив своє задоволення тим, що президент США та очільник НАТО теж візьмуть участь у цій зустрічі. Він оцінив, що це свідчить про важливість саміту B-9 та про євроатлантичну згуртованість.
Польський лідер звернув увагу на агресивну поведінку Росії та її повернення до імперської політики. У такій ситуації, як продовжив він, дуже важливо показати, що Північноатлантичний альянс «живий, що він адаптується до ситуації».
Водночас Анджей Дуда наголосив, що Альянс має оборонний характер. «Він служить для запобігання нападу. Цьому служать сили Північноатлантичного альянсу, і така політика Альянсу успішно впроваджується останнім часом і в нашій частині Європи», − підкреслив він.
Джерело:Українська служба Польського радіо