Молодь із суботньо-недільної школи при Товаристві польської культури імені Владислава Реймонта в Рівному підготувала незвичний урок, представляючи в цікавій формі позачасові цінності травневих подій у польській історії.

На початку прозвучала пісня «Witaj Majowa Jutrzenko». Потім учні представили інформацію про деякі травневі дати. Спочатку розповіли про 17-ту річницю Дня польського прапора, який із 2004 р. відзначають 2 травня. Найменший учень, восьмирічний Максим, продекламував вірш про польські барви.

Старші учні нагадали присутнім про 19-ту річницю Дня Полонії і поляків за кордоном. Один із них прочитав слова відповідного закону про вдячність усім полякам, які живуть за межами Польщі.

Потім надійшов час на те, щоб згадати про таку визначну подію в польській історії, як ухвалення 3 травня 1791 р. першої конституції в Європі. Відтоді минуло вже 230 років, але пам’ять про позачасові цінності досі жива, а 2021-й оголошено в Польщі Роком Конституції 3 Травня.

Учні довели, що знають важливі події польської історії. Вони вміло користувалися історичними джерелами та підготували цікаву мультимедійну презентацію. Всі активно брали участь у своєрідному уроці історії та вміло поєднували різні галузі мистецтва. Присутні із зацікавленням вислухали «Пісню барських конфедератів» у виконанні молоді та розповідь про картину Яна Матейка «Конституція 3 Травня 1791 року» й інші історичні твори. Учні продекламували також вірші видатних поетів та виконали веселі пісні про травень.

Ельжбєта ПЬОТРОВСЬКА,
учителька польської мови, скерована до Рівного організацією ORPEG
Фото надав Владислав БАГІНСЬКИЙ

Джерело: Монітор Волиньський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • %d блогерам подобається це:

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: