Президент Польщі Анджей Дуда

Дорогі співвітчизники! Шановне паньство!

Минаючий 2021 рік поставив перед нами багато важких викликів.
Був то вже наступний рік наших змагань з пандемією короновіруса котра вплинула на наше щодення та змінила наші звички, але перед усім позбавила багато поляків здоров’я, а що найгірше також і життя. Прагну виразити моє глибоке співчуття всім, хто з приводу пандемії втратили своїх близьких. В Польщі подібно як в багато інших країнах Європи, постійно доходить до нових заражень. Надалі багато осіб попадають в лікарні. Від щирого серця дякую тисячам лікарів,  медсестрам і медичним рятівникам, котрі також в ці хвилини боряться за здоров’я та життя багатьох наших співвітчизників. Дякую за величезні зусилля та посвяту. Також хотів би в котрий раз повторити моє звернення до кожного, хто ще того не зробив: Щепимося! Польська держава забезпечила щеплення кожному, хто хоче скористатися з цієї можливості. Кожний може щепитися першою, другою, а зараз і третьою бустерною дозою. Скористаємося з цієї найкращої можливості  охорони життя та здоров’я свого особистого, але також і інших. Це від нас залежить, як швидко подолаємо пандемію.

Шановне панство!
Пандемія коронавіруса це також величезний виклик для нашого господарства. Дякуючи добрим рішенням та швидким діям нам вдалося зберегти місця праці – безробіття в нашій країні є найнижчим за багато років. Польське господарство повернулося на шлях динамічного зростання. Продовжуємо великі інфраструктурні інвестиції. Це добра новина. Однак довготривалі наслідки пандемії, це також зростаюча інфляція. Цілий світ сьогодні змагається з небачуваним до цього часу зростом цін. Це також одне з головних хвилювань польських родин. Для цього я підписав закон, який понизив акциз на електрику та паливо, і очікую від уряду та парламенту прийняття наступних дій, котрі ефективно будуть оберігати бюджет поляків.

Шановне панство!
У минаючому році Польща стала ціллю гібридної атаки скерованої режимом Олександра Лукашенка. Дякуючи швидкій та рішучій реакції, а також, а може перед усім, дякуючи посвяті тисячам службовців прикордонної служби, військових, поліції та службовцям інших служб, також пожежникам, ми здали екзамен як держава і громадяни. Показали нашу рішучість в обороні нашого кордону з Білорусією і довели, що можемо ефективно потурбуватися про нашу безпеку, але також про безпеку європейської спільноти. Ми є горді за наших службовців і військових, котрі довели, яким великим зобов’язанням є для них носіння польського мундиру. Пам’ятаємо, що також в цю новорічну ніч багато з них стережуть наші кордони. Справи нашої безпеки стисло пов’язані з безпекою країн нашого регіону і цілої Європи. Особисто розмовляв в останні тижні з багатьма світовими лідерами. Завжди зустрічався з цілковитим розумінням і повною підтримкою наших дій. Польща є надійним партнером в Євросоюзі та Північноатлантичному союзі.

Дорогі співвітчизники, шановне панство!
Наближаючийся 2022 рік з певністю також буде повен викликів. Однак глибоко вірю в то, що дамо собі ради з ними. Бо як Польща та поляки вже не раз доводили, що зможемо подолати найбільші проблеми. Хочу в цей винятковий день скласти панству линучі з глибини серця побажання, щоб ми не залежно від різних поглядів та справ, які нас розділяють, а також глибоких емоцій, котрі часто нас супроводжують, були спроможні розмовляти один з одним, подати один одному руку, взаємно посміхнутися. Будьмо один для одного доброзичливими та зрозумілими. Пам’ятаймо, що те, що нас поляків об’єднує, є міцнішим та витривалішим, ніж те що нас поділяє.

Бажаю всім щасливого Нового Року!

Президент РП Анджей Дуда

Джерело: Prezydent.pl
Переклад: Олександр Ібулаєв

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • %d блогерам подобається це:

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: