Фот. Канцелярія Президента України

Спільна заява

31 січня 2022 року з ініціативи Президента РП Анджея Дуди та Президента України Володимира Зеленського відбулася зустріч Міністрів Інфраструктури Польщі – Анджея Адамчика і України Олександра Кубракова у присутності керівника Бюро міжнародної політики при Канцелярії Президента Республіки Польща Якуба Кумоча та керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака.

В результаті зустрічі було погоджено текст спільної заяви наступного змісту:

  1. Сторони дійшло порозуміння в справі як найшвидшого зняття обмежень транзитних товарних залізничних перевезень через територію України до Польщі.
  2. Сторони дійшли до порозуміння в справі значного збільшення дозволів на виконання міжнародних автомобільних перевезень з урахуванням потреб польських та українських автоперевізників. Ця справа буде обговорена в рамках спільної комісії у справі мужнародних автомобільних перевезень. До 05.02.2022 сторони повинні узгодити дати засідань спільної комісії міжнародних автомобільних перевезень, котра повинна узгодити дати передачі та кількість додаткових дозволів на виконання міжнародних автомобільних перевезень.
  3. Сторони порозумілися в справі опрацювання спільної дорожньої мапи в частині значного підняття пропускної спроможності польсько-українських автомобільних переходів на кордоні. Відповідний план дій мусить бути узгоджений с участю представників митних, прикордонних та інших служб Польщі та України не пізніше ніж до кінця лютого цього року.
  4. Сторони порозумілися в справі початку перегляду пунктів умови про міжнародні автомобільні перевезення укладенної між керівництвами Польщі і України в 1992 році.

Всі пункти спільної заяви є взаємозалежними і повинні бути цілковито реалізовані.

Понад то сторони підкреслили зацікавленність польських нафтово-хімічних компаній PGNIG і PKN Orlen в інвестиціях в український нафтово-хемічний сектор, а також порозумілися щодо підтримки їх співпраці з НАК “Нафтогаз Україна” в цій сфері. Зі своєї сторони компанія KGHM виразила готовність до початку розмов стосовно спільної експлуатації покладів кольорових металлів.

Джерело: https://www.prezydent.pl/
Переклад: Олександр Ібулаєв

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • %d блогерам подобається це:

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: