Час викликів, свідками яких ми є, ще не закінчився. Попереду ще багато труднощів. Я глибоко вірю, що ми собі порадимо, – запевнив Президент Республіки Польща під час цьогорічних святкувань Національного Дня Третього травня.
У промові на Замковій площі у Варшаві під час головних урочистостей з нагоди Національного дня третього травня Анджей Дуда подякував усім, хто підтримує Україну: приватним особам, волонтерам, медикам, представникам установ та органів місцевого самоврядування, які здійснюють діяльність, пов’язану з прийняттям біженців з України щодня. «Ви показали, що означає відбудова громади», – сказав він.
Проте, як зазначив Президент Республіки Польща, «час викликів, свідками яких ми є, ще не закінчився». – Я переконаний, що, на жаль, у нас ще багато труднощів, можливо, багато турбот. Те, що відбувається в Україні, політика санкцій проти Росії, коштує дорого. Це спричиняє падіння ринку палива, економічні проблеми, інфляцію, яка б’є по наших гаманцях і ускладнює наше життя. Ми повинні це пережити, ми повинні з цим боротися. Я твердо вірю, що ми собі порадимо, – запевнив він.
Анджей Дуда нагадав, що рік тому, на 230-ту річницю прийняття Конституції 3 травня, під час церемонії у дворі Королівського замку у Варшаві президенти Польщі – Анджей Дуда, Литви – Гітанас Науседа, Естонії – Керсті Кальюлайд, Латвії – Егілс Левіт і України – Володимир Зеленський підписали спільну декларацію, в якій підкреслили історичне значення конституції 1791 року.

У декларації перераховані основні цінності для європейської спільноти: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність і солідарність.

Наскільки змістовним це було тоді, коли ми дивимося на це з точки зору сьогоднішнього дня, – сказав сьогодні Анджей Дуда.

Джерело: www.prezydent.pl
Переклад: Олександр Ібулаєв

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • %d блогерам подобається це:

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: