8 травня 1892 р. у Станіславові (нині Івано-Франківськ) народився Станіслав Сосабовський, генерал Війська Польського, командир 1-ї самостійної парашутної бригади, сформованої у Великобританії, в якій служило близько 2800 польських вояків.
Був учасником стрілецького та скаутського руху, солдатом у часи Першої світової війни, а в оборонній війні 1939 року успішно командував 21-м піхотним полком «Діти Варшави», за що був нагороджений Срібним хрестом ордена Virtuti Militari «на знак визнання заслуг, мужність та жертовність під час боїв з Німеччиною».
На чолі 1-ї окремої парашутної бригади у вересні 1944 року брав участь у десантній операції союзників «Маркет Гарден» в районі голандського міста Арнем. З грудня 1944 року генерал Сосабовський служив у якості інспектора етапних та караульних підрозділів. Служив у польських збройних силах до їх розформування. Після війни жив у Великобританії і працював робітником складу.
Помер від серцевого нападу 25 вересня 1967 року. У 1969 році прах генерала було перевезено на батьківщину, де було поховано – за його волею – на Військовому кладовищі Повонзки.

Джерело: сторінка FB Генеральне Консульство РП у Львові

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • %d блогерам подобається це:

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: