У найближчі тижні завдяки ініціативі Міністерства закордонних справ Республіки Польща подати заяву та отримати Карту поляка можна буде в усіх шістнадцяти воєводських управліннях Польщі.

Міністерство закордонних справ відреагувало відразу після російської агресії проти України – польські консульства в цій країні забезпечили отримання карти поляка та відправили їх до МЗС у Варшаві. Тут ці документи успішно видаються тим, хто за ними звертається.

Для того, щоб громадяни України, які проживають у Польщі, могли подавати документи на отримання Карти поляка, не виїжджаючи в Україну, Міністерство закордонних справ підготувало постанову, яка це уможливить.

Завдяки ухваленим Радою міністрів постановам, які набудуть чинності найближчими тижнями, стане легше подавати документи на отримання Карти поляка – громадянам України, на яких поширюються положення Закону від 7 вересня 2007 р. про Карту поляка. Картку можна буде подати в будь-якому воєводському управлінні, відповідно до місця перебування в Польщі, а не, як у попередніх постановах, лише в польських консульствах за межами нашої країни. Завдяки цьому буде виконано встановлений законом обов’язок надати правомочним особам можливість подати заяву на Карту поляка, незважаючи на призупинення діяльності більшості консульств Республіки Польща в Україні через агресію Російської Федерації проти цієї країни.

Заяви можуть подавати як ті, хто вже мав Карту поляка, так і ті, хто подаватиме на Карту поляка вперше. Ці документи можна отримати там, де були подані заявки, без необхідності виїзду в Україну. У зв’язку з утрудненою роботою польських консульств, також у Білорусі та Росії, зазначені положення стосуватимуться також громадян цих країн.

Джерело: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej
Переклад: Олександр Ібулаєв

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • %d блогерам подобається це:

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: