4.09. 2022 р. у Чорткові (Тернопільська обл.), на вже існуючій пл. Леха Качинського відбулося відкриття обеліска пам’яті Марії та Леха Качинських. Він був створений з ініціативи Польсько-українського громадського комітету на чолі з президентом PZU Україна Яцеком Адріаном Матусяком у співпраці з міською владою.
Проект фінансово підтримала Міжнародна асоціація польських підприємців в Україні. У церемонії взяли участь, серед інших, в Посол Республіки Польща в Києві Бартош Ціхоцький, Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Славомір Місяк, губернатор Тернопільської області Володимир Трус, мер міста Чорткув Володимир Шматко, представники польських компаній, що працюють в Україні,об’єднаних в Асоціацію польських підприємців (зокрема PZU Україна, KredoBank, Plastics), представники духовенства, жителі міста, в тому числі представники польських організацій, що діють на території Тернопільської області.
Під час церемонії були зачитані написані спеціально для цієї нагоди листи від Президента Республіки Польща Анджея Дуди, Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Республіки Польща Матеуша Моравецького та Президента Права і Справедливості Ярослава Качинського. Захід відбувся в рамках святкування 500-річчя надання Чорткові міських прав Сигізмундом I Старим.


Джерело: Сторінка FB Генерального Консулату РП в Луцьку
Переклад: Олександр Ібулаєв

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • %d блогерам подобається це:

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: