
02 жовтня 2022
Спільна заява президентів країн Центральної та Східної Європи – членів НАТО
щодо спроб Росії незаконно анексувати території України.
Ми, президенти країн Центральної та Східної Європи, держав, лідери яких відвідували Київ під час війни як очевидці російської агресії, не можемо мовчати перед лицем грубого порушення міжнародного порядку з боку Російської Федерації, тому виступаємо з наступною заявою:
Ми підтверджуємо нашу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.
Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо спроб Росії анексувати будь-яку частину території України. Ми залишаємося непохитними у своїй підтримці рішення щодо майбутнього членства України, прийнятого на саміті НАТО в Бухаресті у 2008 році.
Ми підтримуємо Україну в її захисті від російського вторгнення, вимагаємо, щоб Росія негайно вивела свої війська з усіх окупованих територій, і закликаємо Альянс значно збільшити військову допомогу Україні.
Усі, хто вчиняє злочини агресії, мають бути притягнуті до відповідальності та засуджені.
Milo Đukanović
Президент Чорногорії
Miloš Zeman
Президент Чехії
Alar Karis
Президент Естонської Республіки
Gitanas Nausėda
Президент Литовської Республіки
Egils Levits
Президент Латвійської Республіки
Stevo Pendarovski
Президент Республіки Північна Македонія
Andrzej Duda
Президент Республіки Польща
Klaus Iohannis
Президент Румунії
Zuzana Čaputová
Президент Словацької Республіки
Джерело: www.prezydent.pl
Переклад: Олександр Ібулаєв