16 травня в Українському Домі в Тернополі відбулося офіційне відкриття 2 виставок: “Мамо, я не хочу війни” та виставка авторських робіт “Не тільки Катинь… Фото Кшиштофа Хейке“. Проекти реалізовані під патронатом Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку та Тернопільської міської ради.

Вистава «Мамо, я не хочу війни! 1939-45 Польща / 2022 Україна” представляє зворушливі дитячі свідчення про війну – історичні малюнки польських дітей з 1946 року, які є записом їхнього досвіду і емоцій під час Другої світової війни та німецької окупації 1939-1945 років, що зберігаються в Архіві нових актів (AAN) у Варшаві та сучасні малюнки українських дітей, пов’язані з війною, що триває в Україні, зібрані на порталі Mom, I see war https://momiseewar.com/

З промовами виступили Генеральний консул РП в Луцьку Славомір Місяк, голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш та міський голова Тернополя Сергій Надалі.

Виставка “Не тільки Катинь… Фотографії Кшиштофа Хейкепредставляє фотографії цвинтарів у Катині, Харкові, Мєдному, монастиря в Осташкові, а також ексгумаційних робіт у Биківні під Києвом.

Виставка також торкається теми нинішньої війни в Україні, представляючи роботи, що документують злочини, скоєні росіянами в Бучі та Ірпені.

Захід об’єднав понад 100 осіб.

Запрошуємо до перегляду робіт, які представлені за адресою: Український Дім, бульвар Шевченка, 27.

Виставки будуть представлені до 30 травня 2023 р.

фото зі сторінки ФБ Генерального консульства РП в Луцьку

Джерело: Генеральне Консульство РП в Луцьку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: