Image

6 listopada 2025 r. odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wydarzenie rozpoczęło się od odegrania hymnów państwowych Polski i Ukrainy oraz okolicznościowego przemówienia Konsula Generalnego RP w Łucku Anny Nowakowskiej.
W uroczystości wzięli udział reprezentanci organów władzy, duchowieństwa, miejscowych ośrodków naukowych i kulturalnych oraz organizacji polskich.
Wszystkim gościom dziękujemy za obecność oraz wspólne uczczenie 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  • Image
  • Image

Źródło: Konsulat Generalny RP w Łucku

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas zaznaczając wybrany fragment i wciskając Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: