
6 listopada 2025 r. odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Wydarzenie rozpoczęło się od odegrania hymnów państwowych Polski i Ukrainy oraz okolicznościowego przemówienia Konsula Generalnego RP w Łucku Anny Nowakowskiej.
W uroczystości wzięli udział reprezentanci organów władzy, duchowieństwa, miejscowych ośrodków naukowych i kulturalnych oraz organizacji polskich.
Wszystkim gościom dziękujemy za obecność oraz wspólne uczczenie 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Źródło: Konsulat Generalny RP w Łucku

