
Jak przystało na staropolską gościnność i obyczaje mięsopustne stoły zastawiono tłustym jadłem. Oczywiście ponad wszystkim królowały pączki różnorodne – z nadzieniem różanym, marmoladą, kremem, nawet z makiem.
Nie zabrakło też aktywnej zabawy, konkursów, wspólnego śpiewu polskich piosenek. Jak zawsze wieczór uświetnił występ zespołu „Faystyna”. Podczas zabawy nie mogło zabraknąć żartów i dobrego humoru.
W Towarzystwie Kultury Polskiej w Równem dominuje głęboka świadomość polskich korzeni. Członkowie pielęgnują ducha swoich przodków.
Obchody karnawału (zapusty) odbywały się w Towarzystwie Kultury Polskiej im. Władysława Reymonta w Równem przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.




