13 czerwca br. w Równem na fasadzie kościoła św. Antoniego (od 1986 r. sala organowa Filharmonii Rówieńskiej) odsłonięto tablicę pamiątkową Czcigodnego Sługi Bożego kapucyna o. Serafina Kaszuby, który w najtrudniejszym na tym terenie dla religii czasie po II wojnie światowej pozostał w ZSRR i głosił słowo boże we wszystkich zakątkach b. ZSRR.

Odsłonięcie tablicy poprzedziła msza święta celebrowana przez biskupa diecezji łuckiej Witalija Skomorowskiego. Wyjątkowego charakteru uroczystości nadaje fakt, iż była to pierwsza od 1958 r. (zamknięcie kościoła przez władze) msza odprawiona w tym miejscu. Na uroczystości zebrali się bardzo licznie mieszkańcy Równego i okolic, duże grono duchownych katolickich, grekokatolickich i prawosławnych i oraz przedstawiciele władz obwodowych i miejskich. Konsulat Generalny RP w Łucku reprezentował Konsul Generalny Sławomir Misiak.

Źródło: Konsulat Generalny RP w Łucku

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas zaznaczając wybrany fragment i wciskając Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: