
Ta czytelnicza akcja, jaką jest #NarodoweCzytanie, połączyła już po raz dwunasty Polaków na całym świecie. „Nad Niemnem” z powagą opowiada o tradycji i historii. To lektura, na której wychowały się pokolenia Polaków. Wiemy, że jest Państwu bliska i chętnie do niej wracacie.

To epopeja o Rzeczypospolitej wielu narodów; to powieść o wspólnocie walki, wolności i pamięci o naszej części Europy
— mówiła Pierwsza Dama inaugurując Narodowe Czytanie w Ogrodzie Saskim w Warszawie.
To jest powieść o nas, stąd właśnie jej piękno, stąd ta ciekawość, z którą mogą podejść do niej kolejne pokolenia
— Prezydent Andrzej Duda.
Zachęcamy do wspólnej lektury! ![]()
Źródło: Kancelaria Prezydenta RP