Ta czytelnicza akcja, jaką jest #NarodoweCzytanie, połączyła już po raz dwunasty Polaków na całym świecie. „Nad Niemnem” z powagą opowiada o tradycji i historii. To lektura, na której wychowały się pokolenia Polaków. Wiemy, że jest Państwu bliska i chętnie do niej wracacie.

To epopeja o Rzeczypospolitej wielu narodów; to powieść o wspólnocie walki, wolności i pamięci o naszej części Europy

— mówiła Pierwsza Dama inaugurując Narodowe Czytanie w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

To jest powieść o nas, stąd właśnie jej piękno, stąd ta ciekawość, z którą mogą podejść do niej kolejne pokolenia

— Prezydent Andrzej Duda.

Zachęcamy do wspólnej lektury! 📚

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas zaznaczając wybrany fragment i wciskając Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: