
Jedenastego lipca w 81. rocznicę „krwawej niedzieli” pracownicy Konsulatu Generalnego RP w Łucku w towarzystwie dyrektora Centrum Integracji „Caritas-Spes” Diecezji Łuckiej ks. Jana Burasa zapalili znicze na grobach i upamiętnieniach ofiar zbrodni wołyńskiej w miejscowościach: Wlodzimierz, Orzeszyna, Poluchno, Bodiaczow, Poryck/Pawliwka, Kupowalce, Zagaje, Biskupicze, Sielec, Funduma, Sienkiewiczowka, Skircze, Werba, Rudnia, Żurawiec, Przebraże, Równe, Zdołbunów, Ołyka, Derażne, Janowa Dolina.
Źródło: Konsulat Generalny RP w Łucku