
Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Hołodomoru – jednej z najtragiczniejszych kart w historii Ukrainy. Wspominamy miliony niewinnych ludzi, którzy stracili życie w wyniku sztucznie wywołanego głodu.
Ambasada włączyła się w akcję „Zapal świeczkę pamięci”. O godzinie 16:00 zapaliliśmy symboliczną świecę, oddając hołd wszystkim ofiarom i solidaryzując się z narodem ukraińskim.
Pamiętamy.
Źródło: Ambasada RP w Kijowie