
Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy w kraju i poza granicami!
Wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego to najpiękniejszy wieczór w roku. Czas, gdy dzielimy się chlebem i dobrym słowem, ofiarowujemy bliskim upominki i dar naszej obecności. Czas, gdy jesteśmy naprawdę razem i najpełniej to przeżywamy.
Nasze serca przepełnia radość i życzliwość. Chcemy okazywać je bliskim, ale też tym, którzy święta spędzą w cieple domowego ogniska. Polacy od wieków pielęgnują bogate tradycje bożonarodzeniowe. Świąteczne nabożeństwa, obrzędy, jasełka, przepiękne kolędy i pastorałki oraz ogólnopolskie i regionalne zwyczaje są naszym wspólnym dziedzictwem. Strzeżmy tego skarbu i przekazujmy go kolejnym pokoleniom.
Przed nami czas odpoczynku i wytchnienia. Szczególną pamięcią otaczamy tych, którzy w tych świątecznych dniach pełnią służbę, dbają, by były to spokojne, bezpieczne święta. Serdecznie dziękujemy za ten trud.
„Bóg się rodzi, moc truchleje” – spełnia się wielka obietnica. Niech cud Narodzenia Pańskiego obudzi w Państwa sercach nadzieję. Niech Boże Dziecię błogosławi naszej ukochanej Ojczyźnie. Niech ucichną dzisiaj wszelkie spory. Życzymy pokoju i pomyślności w Boże Narodzenie i we wszystkie dni Nowego Roku.
Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia w zdrowiu i rodzinnym szczęściu. Wesołych Świąt!