В цілях презенації польського живопису в Україні, 29 жовтня 2021 р. Товариство Польської Культури в Рівному організовало науково-арстистичну конференцію під назвою «Юзеф Хелмонський – життя та картини», в рамках проекту «Зроби малий проект для поляків за кордоном! Конкурс малих грантів польських 2021», реалізованего за допомогою  Асоціації Odra-Niemen, фінансоване Канцелярією Прем’єр-міністра в рамках конкурсу «Полонія та поляки за кордоном 2021».

На відкритті конференції були присутні члени Товариства Польської культури ім. Вл. Ст. Реймонта, поціновувачі мистецтва, мешканці міста щоб помилуватися генієм художника та поглибити знання про польського живописця.

Артист в своїй творчості виказував надзвичайний патріотизм до рідної землі. Хоч важко знайти картини котрі представляють нам криваві битви, народно – визвольчу боротьбу, але з каждого твору пульсує велика повага до країни, людей і відданість важкій роботі. Ми спостерігаємо багату галерею полотен, на яких реалістично зображені польські села ХІХ століття в різні пори року, вдень і вночі, разом з її мешканцями. Художник невтомно малював важку, самовіддану працю польського селянина в полі, вірячи, що вона принесе рясний урожай і довгоочікувану незалежність. Про цей специфічний, спокійний, навіть пасивний патріотизм, але сповнений почуттями щирої любові до природи та життя митця ми могли дізнатися з лекції проф. Руслани Шеретюк, докторки мистецтвознавства в галузі образотворчого мистецтва.
Сильне зацікавлення  визвали картини які представляють колишнє село – «Справа у вуйта», «Карчма», а також відомі прекрасні картини «Лелеки», «Орка» — із зображенням невтомного орача у його праці.

Юзеф Хелмонський усвідомлював тісну залежність людини від природи та надприродних сил. Чудове явище постійно минаючого ми можемо побачитии в реалістичних картинах «Баб’є літо», «Ніч в Україні», «Напад вовків», «Четвіркао», «Козак на коні», «Вівчарка» та інших.

Художника надихали мазовецькі рівнини, але також поля, степи, хутори, безкрайні простори України, люди та коні.
Найважливішу інформацію про життя та картини, багато цікавого про творчість художника, цікаві факти, пов’язані зі створенням картин, розповіла Ельжбета Пьотровська, вчителька польської мови – знавець життя та творчості Юзефа Хелмонського. Найважливішу інформацію про життя та картини, багато цікавого про творчість художника, цікаві факти, пов’язані зі створенням картин, розповіла Ельжбета Пьотровська, вчителька польської мови – знавець життя та творчості Юзефа Хелмонського. Лекцію про стиль малярства Юзефа Хелмонського провела Олена Гумінська, історик мистецтва з Обласної Публічної Бібліотеки.
Юзеф Хелмонський – неперевершений художник із фотографічною пам’яттю, він залишив по собі багатство творів мистецтва, велику глибину цінностей. Ми … з початку 21 століття черпаємо з цієї глибини беззаперечні знання про умови життя наших предків, їхню діяльність, розваги, одяг, мінливість сімейного характеру.

Конференцію збагатила музика струнного тріо «Con Amore», пісні у виконанні гурту «Фаустина».
Мистецьки подавали також солодощі, фрукти, щось на зубчик та щось випити. 😉

Ми розвивали смак до художньої краси.
З нетерпінням чекаємо на наступних творців та їхні роботи.

Джерело: сторінка FB Władysław Bagiński
Переклад: Олександр Ібулаєв
Фото: Наталія Яворська, Олександр Ібулаєв
Відео: Олександр Ібулаєв

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • %d блогерам подобається це:

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: