В цілях презенації польського живопису в Україні, 13 жовтня 2021 р. Товариство Польської Культури в Рівному організовало науково-арстистичну конференцію під назвою «Войчех Коссак – життя та картини», в рамках проекту «Велика Польська Родина – разом в ім’я Польщі», спільно фінансується за рахунок коштів Канцелярії Прем’єр-міністра у 2021 році в рамках конкурсу «Полонія та поляки за кордоном 2021 року».
Серед величезних художніх досягнень Войцеха Коссака (около 2 тис. картин) вибрали ті які найбільше підкреслюють славу польського війська: «Клятва Тадеуша Костюшка на площі Ринок у Кракові», «Ольшинка Гроховська», «Панорама Рацлавицької битви» та ін.
Був і «Маршал Юзеф Пілсудський на Каштанці» — після переможної битви над більшовиками 1920 року. Також дивилися картини на жанрову тематику, серед іншого «Краківське весілля», «Улан і дівчина», «Гесярка».
Були також прекрасні портрети і автопортрети. Усе для того, щоб пізнати та дбати про власне польське коріння.
Цікаву лекцію на тему «Життя та художня творчість Войцеха Коссака» прочитала  доктор мистецтвознавства в галузі образотворчого мистецтва Руслана Шеретюк.
Багато цікавого про життя та творчість живописця, цікавих фактів, пов’язаних із створенням картин, розповіла вчителька польської мови Ельжбета Пьотровська направлена через ORPEG, знавця творчості Войцеха Коссака.
Конференцію збагатила музика струнного дуету «Con Amore», пісні у виконанні гурту «Фаустина» та поезія, яка була тісно пов’язана з образами.
Хочемо подякувати пану Владіславу Багінському за організацію конференції в оригінальному стилі.

Переклад: Олександр Ібулаєв

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • %d блогерам подобається це:

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: