🕯️13 грудня запалимо «Світло Свободи»
🕯️ У зв’язку з 40-річчям введення воєнного стану закликаємо долучитися до акції «Світло Свободи». Запаливши свічку у вікні ввечері 13 грудня, ми вшануємо пам’ять жертв комуністичного режиму під час воєнного стану – розстріляних поліцією, побитих у відділках поліції, вбитих таємною поліцією, а також тих які померли через відсутність медичної допомоги.
🕯️ Запалюючи символічне світло свободи, ми приймемо до традиції запалювати у вікнах свічки в наступних роках після 1981 року, в річницю 13 грудня ввечері, на знак протесту і пам’яті про ці події та їх жертви. Свічка – як акт великої громадянської мужності – була запалена у вікнах багатьох польських будинків, а також за кордоном на знак солідарності з поляками.
🕯️ Воєнний стан у Польщі був спробою наляканої комуністичної влади заглушити суспільство, яке дедалі більше хвилювалося через відсутність національного суверенітету та катастрофічну економічну ситуацію. Народ все сміливіше боровся за свою суб’єктивність і все голосніше відстоював свої права. Завдяки мужності та розсудливості він пережив цей темний час і переміг.
🕯️ Сьогодні, завдяки тій мужності, яка у 1980-х роках запалювала свічку у вікні в річницю воєнного стану, ми можемо повторити цей жест на знак пам’яті про ці події та їхні жертви.

Фото зі сторінки FB Посольства Республіки Польща у Києві

Джерело: сторінка FB Посольство Республіки Польща у Києві / Ambasada RP w Kijowie

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • %d блогерам подобається це:

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: