Stanisław Moniuszko
Stanisław Moniuszko
(grafika Adolphe’a Lafosse’a)

17 грудня 2021 року відбувся унікальний концерт, присвячений творчості видатного артиста, заслужено названого батьком польської національної опери. Це Станіслав Монюшко, композитор, який жив в 1819-1872 роках. Концерт класичної музики «Монюшко на ново» організований Товариством Культури Польської ім. Вл. Ст. Реймонта в Рівному в рамках проекту «Велика польська родина – ми пропагуємо польську культуру в Україні» був реалізований через Фонд «Свобода та демократія». Проект за підтримки Канцелярії Прем’єр-міністра в рамках конкурсу «Полонія та поляки за кордоном 2021».

Монюшко черпав натхнення з природи, з польського фольклору, від щирого переживання людей які мешкали на колишніх територіях Польщі в XIX столітті. Дякуючи цьому дух польськості вижив. Станіслав Монюшко, це беззаперечний геній. Це творець «Домашнього пісенника» який містив 268 пісень. Це творець опер: «Галка», «Страшний двір», «Фліс», «Парія».

Без сумніву всі присутні на концерті слухачі висловилюючи слова захоплення, вітаючи видатних митців з бездоганним виконанням робіт Майстра. В «Концерті класичної музики – Монюшко на ново» організованим на високому рівні в гідному місці – Рівненській обласній філармонії виступили видатні артисти: Камерний оркестр Рівненської обласної філармонії під керівництвом Юрія Скрипника виконав: Мазурка з опери «Галка», квартет ре мінор.

Блискучий спів та акторську гру представила видатна співачка та солістка Львівської філармонії Наталія Дитюк. У виконанні артистки ми прослухали: «Арію Беати з оперети «Беата», «До Німни», «Чотири пори року», «Чи знаєш цю країну» та інші.

Чудовий спів співачки пані Світлани Жуковської, солістки Рівненської філармонії, викликав захоплення присутніх. Артистка виконала «Селянська пісня», «Золота рибка», «Краковяк», «Зозуленька», «Полева троянда», «Арія Галки з опери «Галка» та інші.

Геніальна органістка пані Олена Мацелюх зі Львова на високому рівні представила виконання пісень «Ангел мовив до пастухів», «Молитва до Божої Матері», «Гуральські танці» та інші. Ми також захопилися гарним виступом піаністки та солістки Львівської філармонії Меланії Макаревич. Артистка виконала такі твори: «Елегія», «Полонез ре-бемоль мажор» та інші.

Пані Ірена Козачук чудово виконала твори на фортепіано. Витончено акомпанувала пані Світлані Жуковській під час співу чудових пісень – незабутніх композицій Станіслава Монюшки. Велика подяка для пані Руслани Варнава за чудове проведення концерту. 17 грудня 2021 року на довго закарбувалося в пам’яті  всіх учасників концерту.

Переклад: Олександр Ібулаєв

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • %d блогерам подобається це:

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: