Центр координуватиме збір доказів російських злочинів і буде частиною слідчої групи, яку підтримує Євроюст, Агентство ЄС із співробітництва у сфері кримінального правосуддя.

Урсула фон дер Ляєн, президент Єврокомісії PAP/Viktor Kovalchuk

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила про створення Міжнародного центру з розслідування воєнних злочинів Росії в Україні, який має запрацювати в Гаазі. Центр збиратиме докази цих злочинів.

«Росія повинна відповісти за свої жахливі злочини», — заявила Урсула фон дер Ляєн у Києві в четвер, 2 лютого, після переговорів з президентом Володимиром Зеленським.

«Прокурори Європейського Союзу та України вже працюють над цим разом. Збираємо докази. І перший крок, який я хотіла б оголосити, це те, що в Гаазі буде створено міжнародний центр з розслідування злочину агресії в Україні», — сказала фон дер Ляєн.

Вона пояснила, що центр координуватиме збір доказів російських злочинів і буде частиною слідчої групи, яку підтримує Євроюст, Агентство ЄС із співробітництва у сфері кримінального правосуддя.

«Ми будемо готові дуже скоро почати співпрацю з Євроюстом, Україною, нашими партнерами зі спільної слідчої групи та Нідерландами. Злочинець має бути притягнутий до відповідальності», — підкреслила президентка Єврокомісії.

В Україні позитивно сприйняли заяву Урсули фон дер Ляєн. Спеціальний посол МЗС України з питань міжнародного кримінального права Антон Кориневич заявив, що це важливий крок до розслідування злочинів Росії в Україні.

Джерело: Українська служба Польського радіо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • %d блогерам подобається це:

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: