Image

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Hołodomoru – jednej z najtragiczniejszych kart w historii Ukrainy. Wspominamy miliony niewinnych ludzi, którzy stracili życie w wyniku sztucznie wywołanego głodu.

Ambasada włączyła się w akcję „Zapal świeczkę pamięci”. O godzinie 16:00 zapaliliśmy symboliczną świecę, oddając hołd wszystkim ofiarom i solidaryzując się z narodem ukraińskim.

Pamiętamy.

Źródło: Ambasada RP w Kijowie

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas zaznaczając wybrany fragment i wciskając Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: