82 rocznica strasznej deportacji Polaków do Syberii i Kazachstanu (13.02.22)
Deportacje Polaków w głąb Związku Sowieckiego.10 lutego 1940 roku rozpoczęła się pierwsza masowa deportacja Polaków na Sybir, przeprowadzona przez NKWD. W głąb Związku Sowieckiego wywieziono około 140 tys. obywateli polskich.…