Кохати і втрачати, прагнути і шкодувати,
Падати з болем і знову вставати, (…)
Ось воно, життя – нічого, а вже й досить…

Леопольд Стафф

65 років тому відійшов у небуття поет, драматург, есеїст та перекладач Леопольд Стафф.

Він народився у Львові у родині кондитера. Вони жили у кам’яниці на вул. Краківській, 36. Після закінчення 5-ї класичної гімназії у Львові (що називалася “Бернардською” через її розташування серед монастирських забудов), Леопольд навчався у Львівському університеті з 1897 по 1901 рік, спочатку на юридичному та адміністративному факультетах, потім на факультеті філософії та романістики. Під час навчання у Львівському університеті він був членом Асоціації академічних читальних залів.

Після початку Першої світової війни він опинився у Харкові, де прожив до 1918 року. Після закінчення війни повернувся до Польщі та оселився у Варшаві, де провів усю війну та німецьку окупацію, включаючи Варшавське повстання, ведучи таємні заняття.

У 1950 році він був номінований на Нобелівську премію з літератури.

Крім академічної освіти, Леопольд Стафф розвивав свої розумові здібності під час поїздок до Італії, своєї “другої батьківщини” та річного перебування у Франції. Він був поліглотом. Йому ми зобов’язані перекладами з грецької, латинської, італійської, французької та німецької мов. Він переклав, зокрема, латинські елегії Яна Кохановського, “Стражіння юного Вертера” Гете, анонімні “Квіти святого Франциска Ассізького”.

Джерело: сторінка FB Генеральне Консульство РП у Львові

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Polski
  • %d блогерам подобається це:

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: